אקדמיה להורים

קובי חליפה - האקדמיה להורים
נשיא העמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת - הדרך אל האושר

     
חפש

אודותיי 

שלום,       

שמי קובי חליפה ואני שמח לארח אתכם באתר שלי.

    

אני המנכ"ל של חברת ארטפרו העוסקת בעיצוב וייצור חלונות ברזל ועוד פריטים מעוצבים מברזל, כגון שערים, מעקים, פרגולות, מנורות  ועוד. פריטים מבית היוצר שלנו מהדרים את הבתים היפים ביותר בישראל.  


בין הלקוחות  איתם עבדתי אפשר למצוא את: אהוד ברק, מיקי ברקוביץ, גלית גוטמן שלמה ארצי ועוד רבים יקרים ומיוחדים.  

    

אני נשוי באושר לרומי, אישה מדהימה ואמא נפלאה שגם מנהלת את חנות איקאה בנתניה.  יחד אנו הורים לשתי בנות מקסימות דרור ונעם ולאיתי המדהים.  


התחביבים שלי: לטפל ולטפח את הגינה שלנו, לשמוע מוסיקה, לצפות בסרטים - אני מאד אוהב קולנוע, לקרוא, לבשל. אבל מעל הכל אני אוהב לעזור לאנשים, אין הנאה גדולה יותר מאשר לראות  מישהו מתגבר על קושי, בעיה או מחסום.  


לפני מעל לעשר שנים הצטרפתי לעמותה לשגשוג ובטחון במזה"ת, מפעילת פרוייקט "הדרך אל האושר" - עמותה שעוסקת בחינוך לערכים ובהורדת האלימות. העמותה ערכה בוילה ברמת-גן אירוע התרמה, אליו הוזמנו אנשי עסקים. הוזמנתי לארוע מבלי ממש לדעת לאן אני מגיע. ישבתי בקהל והקשבתי לדוברים. הקשבתי למצגת של דני וידיסלבסקי... הקשבתי... והקשבתי ואמרתי בליבי:  "תראו את הילד הזה (דני) איך הוא חושב שהוא יכול לשנות את העולם???"  

   

ואחרי כמה זמן, כשהארוע עדיין בעיצומו והחדר מואר רק ע"י המקרן, קמתי ללכת... אבל לא לפני שהתנצלתי ובצאתי אמרתי שאני תורם 4000 ש"ח.  

  

אני חייב לספר שעד לאותו יום- המקסימום שתרמתי אי-פעם לאיזה ארגון או עמותה זה ח"י שקלים במסגרת "תרמתי במשרד".  

  

כששמעתי את דני מסביר איך באמצעות הדרך אל האושר אנחנו הולכים לעשות שלום בין אנשים ולשנות את העולם -  השתוממתי לנוכח התמימות של הקבוצה והעומד בראשה, התרשמתי עמוקות מהעשייה, התוצאות, החזון וההתכוונות המוחלטת להצליח.  

   

באותו ערב  התגברתי על הספקנות שקיננה בי, ספקנות שנרכשה תוך כדי החיים ואשר כיסתה את מטרותי האמיתיות, שהיו זהות לאלו שדני הציג.... ומאז אני בעמותה. 

   

שנה אחרי כן (בשנת 2003) הצטרפתי ליחידת המרצים של העמותה. כמרצה מתנדב  חרשתי את הארץ לאורכה ולרוחבה, עם שיעורי אושר מצילי-נפשות וסטטיסטיקות עולות בכמות ואיכות. 

 

בשנים האחרונות אני עוזר להורים להיות הורים. בסדנאות מרתקות במסגרת האקדמיה להורים, שמפעילה העמותה, אני משמש, שוב בהתנדבות, כמנחה האקדמיה - אני פוגש מאות הורים, באקדמיות להורים בהרצליה וקריית אתא. 

 

לאחרונה אני גם גאה מאד לשמש כנשיא העמותה. 

 

במסגרת פעילות העמותה אנו מסייעים למאות אלפי אנשים מקרית שמונה ועד אילת - וכל זאת בחינם ובהתנדבות.  

 

אנחנו למשל מסייעים למורים בסדנאות של "שיפור מעמד המורה". אחרי שנים של שחיקה מול תלמידים חצופים, זלזול מההורים, אלימות מילולית ופיזית ועוד צרות - המורה פתאום נזכר ומתחבר מחדש לסיבה הראשונית שהניעה אותו/ה לבחור במקצוע הזה, ואנו מסייעים להם להצליח בתור מורים. למרבה האבסורד, מורה, שבעיני זהו המקצוע החשוב ביותר עלי אדמות, לצערי במשך שנים ארוכות היה גם הכי פחות מתוגמל... לשמחתי הרבה מאז התחלנו בפרויקט לשיפור מעמד המורה, חל שיפור ניכר במעמדם של המורים בישראל - הן מבחינת שכר ומבחינות נוספות.  

 

אנו מפעילים גם את האקדמיה להורים - בית ספר להורים שמסייע בשאלה הנצחית איתה מתמודד כל הורה: איך מגדלים בעולם המודרני ילד מאושר ובריא בנפשו? כל 50 מפגשי האקדמיה להורים מועברים בחינם כשירות לקהילה בסניפים הרבים ברחבי הארץ.  

 

אך מעל לכל - אנחנו משקיעים בעתיד ובדור העתיד: קהל היעד הפופולארי ביותר שלנו הינם הילדים עצמם. 

   

הצטברו לנו בערך 50,000 משובים המעידים שהסדנאות שלנו שהועברו לילדים היו הכלי הכי טוב ביותר שהוצג להם לטיפול באלימות ובהפחתה שלה. הילדים "חיים" (יותר הולם מ"מתים" :-)) על הפעילות שלנו ויושבים מרותקים ומשתתפים... גם אילו שנחשבים ל"מופרעים" ביותר :-)  

 

אני יכול/ה לומר בגאווה שהעמותה שלנו היא מספר אחד בארץ מבחינת נפח והיקף הפעילות שלנו (אנו מעבירים כ- 400-450 סדנאות בחינם מדי חודש בכל רחבי הארץ!!!) ולאור התוצאות הנהדרות, הביקוש רק הולך ועולה.  

 

כל הפעילות הנפלאה הזאת נעשית על-ידי חברי העמותה בהתנדבות. אין לנו שום ספונסר, רשות מקומית, תקציבים - אלא תרומות שלנו עצמנו ושל אנשים טובי-לב מהארץ ומהעולם שרוצים לעזור במאמץ הקיומי נגד תופעת האלימות על גווניה הרבים, ולתרום במשהו עבור יצירת חברה הוגנת, צודקת וטובה יותר עבור כולנו.  

 

תודה שהקדשת זמן לקרוא את הדברים.  

 

אני תמיד אשמח לשמוע ממך.  

 

ברוך הבא לאתר שלי.   

       

בידידות,  

קובי  

הדרך אל האושר  


צור קשר

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אודותיי שתף עם החברים בטוויטר את 'אודותיי